«Ψυχωμένος» ο Πλατανιάς, νίκησε με 1-0 τον κακό Παναθηναϊκό

0
71

Με τον καλύτερο τρόπο μπήκε το 2017 για τον «ψυχωμένο» Πλατανιά.

Οι «κόκκινοι» νίκησαν με σκορ 1-0 τον κακό Παναθηναϊκό και όχι μόνο η σωτηρία από νωρίς φαντάζει πιο κοντά από ποτέ, αλλά άρχισαν να κάνουν και όνειρα για τα play off, αφού πλέον έφτασαν τους 17 βαθμούς.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης ήρθε στο 74’ από τον Μπανανά, μετά από γκάφα ολκής του Τελάντερ (έκανε… τσαφ σε διώξιμο) κι ενώ στη φάση «κοιμήθηκε» εξ ολοκλήρου η άμυνα των φιλοξενούμενων.

Πολύ κακή εμφάνιση για το τριφύλλι στο πρώτο 45λεπτο, διάστημα όπου κατέγραψε μόλις μία τελική(!) στο 43’ με τον Μπεργκ, σε αντίθεση με τον Πλατανιά που από το πρώτο λεπτό είχε τον έλεγχο του ματς.

Στο δεύτερο, οι παίκτες του Ουζουνίδη «ανέβηκαν», είχαν κάποιες ευκαιρίες, αλλά τους… πάγωσε ο Αφρικανός των Κρητικών.