Προηγήθηκε, αλλά τελικά ηττήθηκε η Κ19 του ΑΟΧ Κισσαμικού

0
65

Παρά το καλό της ξεκίνημα η χανιώτικη ομάδα δεν κατάφερε να αποτρέψει την εντός έδρας ήττα με σκορ 2-1 από τον Παναιγιάλειο, που αρκέστηκε σε ένα μόλις ημίχρονο για να φτάσει στη νίκη-ανατροπή.

Στο παιχνίδι στη Μοναχή Ελιά, ο Λουβιτάκης αποφεύγοντας και τον τερματοφύλακα άνοιξε μόλις στο 4′ το σκορ, αλλά στο 21′ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με πέναλτι που εκτέλεσε ο Ζησιμόπουλος και το οποίο καταλογίστηκε για μαρκάρισμα του Γραμόζη στον Τσουρή. Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Σπυρόπουλος εκμεταλλευόμενος μπαλιά του Αϊντίνι στην πλάτη της άμυνας.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα με τον Μπλατσιώτη να έχει κάποιες καλές επεμβάσεις στο ενεργητικό του διατηρώντας το σκορ στα επίπεδα του 2-1.

Τον αγώνα παρακολούθησαν το προπονητικό επιτελείο και ποδοσφαιριστές της πρώτης ομάδας, μετά το τέλος της πρωινής προπόνησης στο προπονητήριο της Μοναχής Ελιάς.

Διαιτητής: Ούτας
Βοηθοί: Κομισοπούλου-Κωσταμένα

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Κώστας Βερναδάκης): Μπλατσιώτης, Πατσουμαδάκης (65′ Τακτικάκης), Λαμπάκης, Νικολακάκης, Γραμόζης, Βαρουξάκης (46′ Κουντουρόγιαννης), Χρυσός, Ν. Αργυρουδάκης, Καζάκος, Καβράκης, Λουβιτάκης.

Παναιγιάλειος (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Καρακίτσος, Χύσα, Αϊντίνι, Σουβατζόγλου, Σακελλαρόπουλος, Ζησιμόπουλος, Σπυρόπουλος (86′ Βολδής), Κουτρόπουλος, Ροδόπουλος (76′ Αγγελόπουλος), Τζιτζιφάκος, Τσουρής (28′ λ.τρ. Κόλα).