Πλατανιάς: Πήρε ισοπαλία στα Σπάτα-Ενταση στο ημίχρονο

0
60

Ισόπαλος 0-0 αναδείχτηκε στα Σπάτα ο Πλατανιάς κόντρα στον τοπικό Αήττητο. Η χανιώτικη ομάδα βρέθηκε στα τελευταία 20’ να παίζει με παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κασνέτση για τους γηπεδούχους.

Συγκεκριμένα, ο Κασνέτση αποβλήθηκε στο 72′ λόγω ενός δυνατού μαρκαρίσματος πάνω στον Κόρτσταμ, ωστόσο αυτό το γεγονός δεν μπόρεσε να δώσει στον Πλατανιά την δυνατότητα να φτάσει σε ένα γκολ και να πάρει τη νίκη.

Η καλύτερη φάση στο παιχνίδι ανήκει στον Πλατανιά ο οποίος στο 16ο λεπτό συγκεκριμένα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καραγκούνη, ο Μάικιτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Σημειώνεται ότι στο ημίχρονο υπήρξε ένταση στη φυσούνα, με τους παίκτες του Πλατανιά να προπηλακίζονται τη στιγμή που πήγαιναν στα αποδυτήρια.

Οι φάσεις του αγώνα

10’ Ο Παπανικολάου βρίσκεται απέναντι στον Κοκκαλά, αλλά ο τερματοφύλακας του Αήττητου επεμβαίνει.
13’ Ο Λύρας πασάρει στον Ρούνεϊ που σουτάρει πάνω στον Γκοτ.
16’ Ο Καραγκούνης εκτελεί κόρνερ, η κεφαλιά του Μάικιτς βρίσκει το δοκάρι.
21’ Ο Μιγκέλ γυρίζει στον Λουκίνα που δεν καταφέρνει να σουτάρει με τον καλύτερο τρόπο.
28’ Σουτ του Μιγκέλ, η μπάλα φεύγει άουτ.
36’ Σέντρα του Χατζηιωαννίδη, η μπάλα περνά από τον Γκοτ, αλλά ο Ρουσσάκης απομακρύνει το σουτ του Λάμπρου.
72’ Ο Κασνέτση αποβάλλεται με έφερε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Κόρτσταμ.

Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας). Βοηθοί: Μάνος (Λάρισας) – Μανασής (Τρικάλων). 4ος διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Ρουσσάκης (26’), Κασνέτση (28’, 72),

Κόκκινη κάρτα: Κασνέτση (72).

Αήττητος Σπάτων (Πέτρος Δημητρίου): Κοκκαλάς, Σπυρόπουλος, Αποστολόπουλος, Μάγκας, Κολλαράς, Κασνέτση, Λάμπρου, Σταματάκης, Χατζηιωαννίδης (61′ Ταμπάκης), Λύρας (74′ Ματίας), Ρούνεϊ.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Στ. Ποζατζίδης (89′ Κωστίκος), Ρουσσάκης, Κόρτσταμ, Παπανικολάου, Πουρτζιτίδης (74′ Γκατσολάρι), Μάικιτς (74′ Μποσέτι), Καραγκούνης, Νίλι, Λουκίνας, Μιγκέλ