Πλατανιάς: Πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα του Αιγινιακού(0-5)

0
17

Με δύο γκολ του Μιγκέλ και από ένα των Ουές, Λουκίνα και Παπουτσογιαννόπουλο, ο Πλατανιάς, πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα του Αιγινιακού επικρατώντας με 5-0.

Η χανιώτικη ομάδα κάνει έτσι ένα ακόμα βήμα για την επισφράγιση της δεύτερης θέσης, φτάνοντας παράλληλα στην τέταρτη συνεχόμενη νίκη.

Το σκορ για τον Πλατανιά άνοιξε ο Ουές στο 30’, ενώ έξι λεπτά αργότερα (36’), ο Λουκίνας πέτυχε το 2-0 με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο Πλατανιάς συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς, σκοράροντας το 0-3 στο 63’ με τον Παπουτσογιαννόπουλο, ενώ το σκορ έκλεισε στο 5-0 χάρη σε δύο γκολ του Μιγκέλ, ο οποίος φτάνει έτσι τα 15 γκολ στο πρωτάθλημα, στο 73’ και το 90’.

Ο Πλατανιάς, πλέον ρίχνει το βάρος στον αγώνα που ακολουθεί την Τετάρτη (17/4) απέναντι στην Παναχαϊκή, την οποία θα φιλοξενήσει στα Περβόλια.

Διαιτητής: Koυκούλας (Λέσβου). Βοηθοί: Καμπερίδης (Καβάλας) – Σακκάς (Θεσσαλίας). 4ος διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)

Αιγινιακός (Τζεμ Καράτζα): Καραγκιόζης, Τοπαλίδης, Στάνιτς, Πετρούσης, Ζήσης, Προσκυνητόπουλος (46′ Εππας), Βελκόσκι, Κούστα (76′ Αλ Χαρντάν), Βλαχομήτρος (64′ Σοφιάνης), Τσολακίδης, Παπαδόπουλος.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Τσαμούρης (76’ Κωστίκος), Ρουσσάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κόρτσταμ, Καραγκούνης (66’ Πουρζιτίδης), Μποσέτι (70’ Σμυρλάκης), Νίλι, Λουκίνας, Μιγκέλ.