Πλατανιάς: Νίκη στα Περιβόλια και έμεινε μόνος στη δεύτερη θέση

0
110

Παίζοντας με ορμή και έχοντας μεγάλο πάθος, ο Πλατανιάς έφτασε σε μια από τις σημαντικότερες νίκες του, επικρατώντας με 2-0 της Κέρκυρας, πραγματοποιώντας ένα σημαντικό βήμα για τη 2η θέση!

Η χανιώτικη ομάδα έπαιξε ίσως το καλύτερο πρώτο ημίχρονο για φέτος σε αυτό το παιχνίδι, πνίγοντας την αντίπαλό της ενώ στην επανάληψη μπορεί οι τόνοι να έπεσαν και σ’ ένα σημείο η Κέρκυρα να πίεσε για την ισοφάριση αλλά τελικά ο Στ. Ποζατζίδη στο 84ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό σκορ για τον Πλατανιά, ο οποίος φτάνει στην τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα και ελπίζει σε μια τέταρτη, διότι την επόμενη αγωνιστική πάει να παίξει στην έδρα του Αιγινιακού.

Ο Νίλι με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό ενώ ο Ποζατζίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-0, με την Κέρκυρα να έχει την καλύτερη ευκαιρία στο 82’ με την κεφαλιά του Τουράμ, με τον Γκοτ ν’ αποκρούει δύσκολα.

Και τα δύο γκολ για τον Πλατανιά ετοίμασε ο Παπανικολάου, που έκανε ένα εξαιρετικό παιχνίδι.

Η νίκη του επί της Κέρκυρας και η ισοπαλία στο 90’ ανάμεσα σε Απόλλωνα Λάρισας-Εργοτέλη φέρνει τη χανιώτικη ομάδα ολομόναχη στη 2η θέση!