ΝΟΧ: Σημαντικές επιδόσεις και το Σάββατο στο Περιφερειακό Κρήτης

0
9

Με σημαντικές επιδόσεις συνεχίστηκε το Σάββατο η συμμετοχή για το Ναυτικό Ομιλο Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα αναπτυξιακών κατηγοριών κολύμβησης σε επίπεδο Περιφέρειας Κρήτης, με τους αγώνες που διεξάγονται στο Ηράκλειο.

Ειδικότερα, η επίδοση στη σκυτάλη 4×100μ. ελεύθερο από τους παμπαίδες Α ήταν ανάμεσα σε αυτές που ξεχώρισαν, όπως επίσης και η κούρσα του Αλέξανδρου Κάχρη στα 800μ. ελεύθερο.

Το τρίτο και τελευταίο σκέλος των αγώνων διεξάγεται την Κυριακή οπότε και θα προκύψουν τα τελικά αποτελέσματα. Οι επιδόσεις για τους αθλητές του Ομίλου όπως και γενικότερα στο Περιφερειακό Κρήτης θα συμψηφιστούν μαζί με τα άλλα έξι Περιφερειακά πρωταθλήματα όλης της ώρας για να προκύψουν τα αναλυτικά και επίσημα αποτελέσματα.

Ακολουθούν τα αποτελέσματα για τους κολυμβητές το Σάββατο:

100μ. ελεύθερο Αγόρια
3 Νικολακάκης Κωνσταντίνος Ππ-Α 00:58.91
7 Τρουλάκης Γεώργιος Ππ-Α 01:00.31
8 Πιτσουλάκης Ευάγγελος Ππ-Β 01:01.10
18 Λιονάκης Μιχαήλ Ππ-Α 01:04.13
26 Μηλιάκης Αντώνιος Ππ-Β 01:07.41
28 Δήμου Δημήτριος Ππ-Β 01:08.45
36 Τρουλάκης Αντώνιος Ππ-Β 01:11.28
44 Κολομβοτζάκης Δημήτριος Ππ-Β 01:16.41

100μ. ελεύθερο Κορίτσια
9 Γιαννουλάκη Αναστασία Πκ-Β 01:05.40
12 Κονταξάκη Ελευθερία Πκ-Β 01:06.40
13 Κόρακα Πολυξένη Πκ-Β 01:06.46
25 Λεωνίδου Ανδριάνα Κρ-Α 01:14.97

200μ. ελεύθερο Αγόρια
3 Νικολακάκης Κωνσταντίνος Ππ-Α 02:06.57
5 Τρουλάκης Γεώργιος Ππ-Α 02:10.51
8 Πιτσουλάκης Ευάγγελος Ππ-Β 02:16.51
9 Λιονάκης Μιχαήλ Ππ-Α 02:20.16
15 Μηλιάκης Αντώνιος Ππ-Β 02:26.10

800μ. ελεύθερο Αγόρια
1 Κάχρης Αλέξανδρος Εφηβ 08:11.95
2 Γεωργίου Ιωάννης Ππ-Α 09:24.00

1500μ. ελεύθερο Κορίτσια
3 Μαραγκουδάκη Ναυσικά Κρ-Α 19:19.18

50μ. πρόσθιο Αγόρια
13 Παναγκάσοβ Βίκτωρ Ππ-Β 00:37.52
23 Βαζάκας Δημήτρης Παναγιώτης Ππ-Β 00:48.88

50μ. πρόσθιο Κορίτσια
6 168761 Παϊτάκη Αρτεμησία Πκ-Α 00:38.60

100μ. πρόσθιο Αγόρια
3 Δαουράκης Γεώργιος Ππ-Α 01:12.39

100μ. πρόσθιο Κορίτσια
2 Παϊτάκη Αρτεμησία Πκ-Α 01:21.10
9 Κυριακοπούλου Νικολέτα Πκ-Β 01:26.97

400μ. μικτή ατομική Αγόρια
2 Αντωνογιαννάκης Ιωάννης Ππ-Α 05:09.80

400μ. μικτή ατομική Κορίτσια
1 Κόρακα Δέσποινα Κρ-Α 05:19.87

4×100μ. ελεύθερο Ππ-Α
1 Δαουράκης Γεώργιος, Τρουλάκης Γεώργιος, Γεωργίου Ιωάννης, Νικολακάκης Κωνσταντίνος 03:54.22