Νέα εντός έδρας ήττα για τα Χανιά | 0-1 με τον Ιωνικό

0
12

Την τρίτη ήττα εντός έδρας και δεύτερη συνεχόμενη μετά από αυτή στην έδρα του Απόλλωνα Λάρισας γνώρισαν το Σάββατο τα Χανιά που ηττήθηκαν με 0-1 στα περιβόλια από τον Ιωνικό.

Η αποβολή του Κάρλος στο 21ο λεπτό και το γκολ από τον Κάστρο σχεδόν στη λήξη του ημιχρόνου ήταν τα κομβικά σημεία που καθόρισαν την τύχη του αγώνα.

Η αλλαγή προπονητή δεν έφερε δυστυχώς την προσδοκώμενη ανάκαμψη για την ομάδα των Χανίων.

Οι φάσεις του αγώνα

6′ Κάθετη μπαλιά του Μπραμπίγια ο Κύργιας κόβει τον Μασένα.
45+1′ ΓΚΟΛ: Σουτ του Ματσούκα αποκρούει ο Κουτζαβασίλης και ο Κάστρο με προβολή σκοράρει (0-1).
52′ Φάουλ του Μπραμπίγια άουτ.
53′ Σέντρα του Πλέγα κεφαλιά του Μασένα μπλοκάρει ο Γκίνης.
78′ Σουτ του Βρεττού δύσκολα μπλόκαρε ο Γκίνης.
89′ Φάουλ του Δημητριάδη κεφαλιά του Μασένα μπλόκαρε ο Γκίνης.
90+5′ Σουτ του Βρεττού μπλόκαρε ο Γκίνης

Διαιτητής: Μαλούτας (Ημαθίας)
Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας) – Μάνος (Λάρισας)
4ος διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας)

Κίτρινες κάρτες: Φαζός (27′), Τιεντσέ (40′ και 70′), Γρομητσάρης (51′), Αμπούντ-Ομάρ (60′), Ματσούκας (67′), Πλατέλλας (68′), Ανδρέου (73′),

Κόκκινες κάρτες: Κάρλος (21′), Τιεντσέ (70′)

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας, Ανδρέου, Ουνγιαλίδης (77′ Σωτηράκος), Κάρλος, Γκίνο (62′ Σουντουρά), Βασιλόγιαννης (77′ Βρεττός), Μπραμπίγια (62′ Δημητριάδης), Μασένα, Διαμαντόπουλος (26′ Πλέγας).

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Γκίνης, Αμπούντ-Ομάρ, Παπαγεωργίου, Κύργιας, Φαζός, Τιεντσέ, Γκοτσούλιας, Ματσούκας (87′ Βλαχομήτρος), Ρόλε (75′ Μπρίτο), Πλατέλλας (76′ Πογκοσιάν), Κάστρο (90+4′ Κοτσώνης).