Μπήκε με το δεξί ο Πλατανιάς στο πρωτάθλημα της Football League.

0
70

Η επιστροφή του Πλατανιά στη δεύτερη κατηγορία συνδυάστηκε με νίκη στην πρώτη αγωνιστική. Η ομάδα των Χανίων επικράτησε πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 2-1 του Αήττητου Σπάτων, ανεβάζοντας στροφές στο δεύτερο μέρος.

Ο Κόρτσαμ με προβολή (έπειτα από φάουλ του Παπανικολάου) άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό, για να «χτυπήσει» ο Παπανικολάου ένα λεπτό μετά με πλασέ μετά από τραγική αντίδραση της αντίπαλης άμυνας.

Στο 71’ ο Σπυρόπουλος έκλεψε την μπάλα και μείωσε σε 2-1, που έμεινε μέχρι τέλους.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Κόρτσταμ, Τσαμούρης (78’ λ.τρ. Σαάντο), Καραγκούνης, Μποσέτι, Παπουτσογιαννόπουλος (87’ Πουρζιτίδης), Νίλι (67’ Μάικιτς), Παπανικολάου, Ποζατζίδης Στ., Μιγκέλ

Αήττητος Σπάτων (Σούλης Παπαδόπουλος): Κοκκαλάς, Σπυρόπουλος, Κολλαράς, Χριστοφιλέας, Μάγκας, Κασνέτση, Σταματάκης (73’ Βασιλείου), Γροντής, Μαρουκάκης, Χαντί, Ματσούκας (51’ Νηκλιτσιώτης)